ΔρομολόγιαΑνακοινώσειςWebcamera-ΚαιρόςFacebookΜονή ΣέλτσουΗμερολόγιο
Αρχική σελίδα » Επικαιρότητα » Πολιτικά δρώμενα »
---

 

     www.PIGESartas.gr    

 


 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΗΓΩΝ ΑΡΤΑΣ 20-9-2015

Μεγάλη η αποχή ψηφιζόντων και στην τοπική κοινότητα Πηγών με ποσοτό 55.34%.

Δημοσίευση: 21 Σεπτεμβρίου 2015


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑΤΟΣ 5-7-2015 ΣΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΑΡΤΑΣ

 

Δημοσίευση: 7 Ιουλίου 2015


 

ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΓΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ 2015

Με ιδιαίτερο χαρακτηριστικό την αποχή που άγγιξε το 60% !!!

Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ  

    2 0 1 5
 

 ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.  115

 

 

ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.  116

ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.  117

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΗΓΩΝ

 

Δημοσίευση: 26 Ιανουαρίου 2015


ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ

Δημοσίευση: 20 Ιανουαρίου 2015


ΕΚΛΟΓΕΣ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015 - ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΑΡΤΑΣ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1 . ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Κωνσταντίνου
2 . ΝΤΑΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χαραλάμπους
3 . ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μιχαήλ
4 . ΠΑΠΑΣΙΩΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
5 . ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1 . ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου   
2 . ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου
3 . ΓΚΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
4 . ΞΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου
5 . ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)
1 . ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ναπολέοντος
2 . ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Βασιλείου
3 . ΚΑΤΣΑΟΥΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
4 . ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αναστασίου
5 . ΧΑΜΠΙΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΓΚΙΡΕΜΕΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Επαμεινώνδα
2 . ΖΕΡΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
3 . ΛΙΛΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
4 . ΠΑΠΠΑ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
5 . ΤΡΙΜΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ του Αναστασίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΑΛΙΦΤΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2 . ΓΑΛΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου
3 . ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Μιχαήλ
4 . ΖΟΡΜΠΑ-ΖΙΩΒΑ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ (ΡΙΤΑ) του Κωνσταντίνου
5 . ΜΠΕΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αθανασίου

ΤΕΛΕΙΑ - Απόστολος Γκλέτσος
1 . ΠΑΝΕΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1 . ΚΙΤΣΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος

ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ
1 . ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2 . ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεοδοσίου
3 . ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου
4 . ΤΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου
5 . ΤΣΙΜΠΕΡΛΕΝΙΟΣ ΔΙΟΜΗΔΗΣ του Κωνσταντίνου

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)
1 . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Δημοσθένη
2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Θεοφάνη
3 . ΤΑΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παύλου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1 . ΚΑΒΑΔΕΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
2 . ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου
3 . ΜΕΝΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Στεφάνου

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.)
1 . ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
1 . ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου
2 . ΒΑΡΥΠΑΤΗ ΑΘΗΝΑ του Ιωάννη
3 . ΚΟΝΙΤΣΙΩΤΗΣ ΠΑΡΙΣ του Νικολάου
4 . ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
5 . ΤΟΥΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δημητρίου

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας & Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση - ΜΑΡΣ - πολιτική συνεργασία δυνάμεων και αγωνιστών/στριών
1 . ΜΠΟΛΟΒΙΝΑ ΜΑΡΙΑ-ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Θωμά
2 . ΣΙΑΠΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Γεωργίου
3 . ΤΣΙΩΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Λάμπρου

ΚΚΕ(μ-λ)-Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1 . ΚΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη
2 . ΜΑΚΡΗ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ του Γεωργίου
3 . ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου

ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
1 . ΚΑΤΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Θεοδώρου
2 . ΤΕΝΕΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3 . ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ (ΑΡΗΣ) του Αναστασίου

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ
1 . ΚΑΓΚΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
2 . ΚΑΡΑΜΠΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου
3 . ΚΑΣΙΑΡΗ ΑΓΟΡΙΤΣΑ του Ιωάννη
4 . ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
5 . ΤΟΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

Δημοσίευση: 15 Ιανουαρίου 2015


ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΜΙΓΔΟΣ

Ο νέος δήμαρχος Γεωργίου Καραισκάκη με ιστορική έδρα τις Πηγές Άρτας. Εξελέγει με ποσοστό 58,21 %.

 

Δημοσίευση: 20 Μαίου 2014

 

 


ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΔΗΜΟΥ Γ.ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ

Δημοσίευση: 12 Μαίου 2014


ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ-ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΥΡΟΕΚΛΟΓΕΣ 18 ΚΑΙ 25 ΜΑΙΟΥ 2014

ΜΑΘΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟ:

http://www.ypes.gr/services/eea/eeagr/eea.htm

 

Δημοσίευση: 29 Απριλίου 2014


 

Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού «Ραδοβυζινών Συνεργασία» του Υποψηφίου Δημάρχου Δημήτριου Γαλλίκα της Εκλογικής Περιφέρειας Γ. Καραϊσκάκη, έχει ως εξής:

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι 


1.ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Γ.ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ

  1. ΓΑΛΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ οικοδόμος (συνταξιουχος ΙΚΑ),
  2. ΓΕΩΡΓΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  3. ΓΚΑΝΙΑΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ,
  4. ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ πυροσβέστης,
  5. ΜΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ (ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ),
  6. ΜΑΝΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ (ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΤΕΙ),
  7. ΠΛΑΚΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  8. ΣΟΦΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ συνταξιούχος επιθεωρητής τραπέζης,
  9. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ μελισσοκόμος (ελεύθερος επαγγελματίας),
  10. ΤΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ
  11. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  12. ΤΡΟΥΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ συνταξιούχος αστυνομικός,
  13. ΤΣΟΧΑΝΤΑΡΗ-ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΤΡΙΑΔΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ(ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΤΕΙ)


2.ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ 

  1. ΓΑΛΥΦΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ τέως διευθυντής ελληνογερμανικης σχολης Αθηνων (αντιδήμαρχος Ηρακλείας),
  2. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ),
  3. ΔΟΣΟΥΛΑ-ΚΑΡΑΜΠΙΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΙΚΙΑΚΑ,
  4. ΚΑΠΑΡΟΥ- ΤΣΟΥΛΟΥ ΤΡΙΑΔΑ ΗΛΙΑΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ,
  5. ΚΙΦΟΚΕΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ,
  6. ΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  7. ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ,
  8. ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ

 

3.ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ 

 

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΙΚΑ (ΠΡΩΗΝ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ), ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ,
  2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΓΕΝΙΚΟΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ),
  3. ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ,
  4. ΚΑΛΟΧΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ),
  5. ΚΟΛΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ,
  6. ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ,
  7. ΣΑΚΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  8. ΣΤΟΥΚΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ,
  9. ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ-ΤΣΙΑΚΑΝΙΚΑ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ) ΛΕΩΝΙΔΑΣ,
  10. ΤΣΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ),
  11. ΦΩΤΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΦΟΥΡΝΑΡΗΣ)


ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΟΠΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ 

1.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΩ ΚΑΛΕΝΤΙΝΗΣ

  1. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  2. ΓΡΟΥΜΠΑ ΕΥΑΓΓΕΛΗ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ (ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ),
  3. ΚΛΑΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΡΕΟΠΩΛΗΣ,
  4.  ΜΠΛΑΤΣΙΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
  5. ΛΑΜΠΡΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ


2.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΣΤΡΟΧΩΡΙΟΥ

  1.  ΛΑΦΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ,
  2. ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ,
  3. ΣΑΚΚΑ ΑΡΙΑΔΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ


3.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΕΛΕΝΤΖΙΚΟΥ

  1. ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΒΕΛΕΝΤΖΙΚΟΥ)


4.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΗΜΑΡΙΟΥ

  1.  ΔΗΜΟΥ- ΤΑΤΣΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ,
  2. ΦΕΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ αστυνομικός


5.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΑΣΕΛΟΥ

  1. ΚΑΠΑΡΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  2. ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΤΡΥΦΩΝ αγρότης,
  3. ΜΠΟΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ (ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ),
  4. ΤΣΑΠΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ


  6.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΧΟΜΟΙΡΙΟΥ

  1. ΑΣΠΡΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ οικοδόμος,
  2. ΚΑΡΑΜΠΙΚΑ ΑΛΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  3. ΝΑΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ (ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ)


7.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΛΑΤΗΣ

  1. ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΕΡΙΑΔΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΛΑΤΗ), ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ ΘΩΜΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΙΣΤΗΣ)


8.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΑΝΙΑΣ

  1. ΖΟΥΜΠΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ,
  2. ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ,
  3. ΚΟΤΣΙΑΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ οικοδόμος,
  4. ΜΑΛΤΕΖΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ


9.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΛΕΙΔΙΟΥ

  1. ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΟΙΚΙΑΚΑ,
  2. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΕΚΠΕΔΕΥΤΙΚΟΣ,
  3. ΣΟΦΟΥΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ


10.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗΣ

  1. ΚΟΣΣΥΒΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ συνταξιούχος αστυνομικός,
  2. ΛΙΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗΣ)


11.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΠΥΡΓΟΥ

  1.  ΓΙΑΝΝΟΥΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  2. ΚΑΡΑΛΗ ΤΑΤΙΑΝΗ ΛΑΜΠΡΟΣ ΟΙΚΙΑΚΑ,
  3. ΠΙΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ,
  4. ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ (ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΕΣΟΠΥΡΓΟΥ)


12.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΗΛΙΑΝΩΝ

  1. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ –ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΙΚΙΑΚΑ,
  2. ΜΑΡΙΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΗΛΙΑΝΩΝ),
  3. ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ,
  4. ΨΥΛΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ

13.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΡΑΣ

  1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ (ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ),
  2. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ,
  4. ΣΠΥΡΟΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ


14.ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΓΩΝ

  1. ΓΡΕΒΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ,
  2. ΤΖΙΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ (ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΗΓΩΝ),
  3. ΦΩΤΟΣ ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  4. ΦΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ MSΣ ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΕΤΣΙΑΝΩΝ

  1. ΧΟΥΣΟΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ,
  2. ΧΥΤΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ


ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΟΥΛΗΚΑΡΙΑΣ

  1.  ΚΑΛΑΝΖΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΑΓΡΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ,
  2. ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ,
  3. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΙΚΙΑΚΑ,
  4. ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΕ

Δημοσίευση: 29 Απριλίου 2014


Το ψηφοδέλτιο του Συνδυασμού «ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ» - Ανεξάρτητη Ενωτική Δημοτική Κίνηση του Δήμου Γεωργίου Καραϊσκάκη Άρτας με υποψήφιο Δήμαρχο τον Περικλή Μίγδο.

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι 

 Εκλογική Περιφέρεια Γεωργίου Καραϊσκάκη 
1. Βασιλάκη Κωνσταντινιά Θεοφάνης και Χρυσούλα Σπουδάστρια,
2 Βασιλάκη Μαρία Θεοφάνης και Βασιλική Πτυχιούχος Οικονομικών Καθηκόντων – Νοσηλεύτρια,                             3. Καλαμπόκης Παναγιώτης Νικόλαος Ελεύθερος επαγγελματίας – πρώην Αντιδήμαρχος,
4. Καπάρος Βασίλειος Γαβριήλ Συνταξιούχος Αστυνομικός,
5. ΚωστάκηςΕυάγγελος Ιωάννης Συνταξιούχος Αστυνομικός,
6. Μίγδος Νικόλαος Δημήτριος Ελεύθερος επαγγελματίας,
7. Μπολοβίνας Θωμάς Ηλίας Ελεύθερος επαγγελματίας,
8. Νάκος Αυγερινός Λάμπρος – Συνταξιούχος Ταχυδρομικός,
9. ΡάμμουΑναστασία (Νατάσσα) Παναγιώτης Απόφ. ΤΕΙ – Διοίκηση και Διαχείριση Εργων,
10. Σαγάνη Ελευθερία Νικόλαος Οικιακά,
11.Σάτος Θωμάς Νικόλαος Ηλεκτρολόγος – Ηλεκτρονικός – Δημόσιος Υπάλληλος,
12. Σταμάτη – Μουζοπούλου Ευαγγελία (Λίτσα) Βασίλειος Οικιακά,
13. Σοφούρης Νικόλαος Σπυρίδων Ελεύθερος επαγγελματίας,
14. Στέργιος Παντελής Γεώργιος Απόφοιτος ΤΕΙ Τηλεπληροφορικής
15. Φελέκης Γεώργιος Απόστολος Έμπορος,
16. Χήτας Βασίλειος Ευάγγελος Ελεύθερος επαγγελματίας – πρώην Αντιδήμαρχος

 Εκλογική Περιφέρεια Ηρακλείας 
1. Βάκκα Σταυρούλα (Ρούλα) Θεοφάνης Ξενοδοχειακή Υπάλληλος – Πρόεδρος Συλλόγου Βελεντζικού,
2. Βρατσίστας Κωνσταντίνος Παύλος Συνταξιούχος ΟΤΕ,
3. Καμπέρη Ιλιάδα Γεώργιος Δικαστική υπάλληλος,
4. Καραμπίκας Ευάγγελος Σπυρίδων Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός – πρώην Δήμαρχος Ηρακλείας,
5. Καυκιάς Δημοσθένης Ανδρέας Ελεύθερος επαγγελματίας,
6. Κλάγκος Γεώργιος Σπυρίδων Υπάλληλος ΔΕΗ,
7. Κλάγκος Κωνσταντίνος Σωτήριος Ελεύθερος επαγγελματίας,
8.Μπούργου Ελένη Γεώργιος Οικιακά,
9. Πλακούτσης Παναγιώτης Λάμπρος Ελεύθερος επαγγελματίας,
10. Χούσος Ευάγγελος Δημοσθένης Ελεύθερος επαγγελματίας

 Εκλογική Περιφέρεια Τετραφυλίας 
1.Αμασλίδης Ιπποκράτης Γεώργιος Ιδιωτικός Υπάλληλος,
2.Αντωνάκης Αιμίλιος Ηλίας Στέλεχος Υπουργείου Οικονομικών ( ΣΔΟΕ ),
3.Γεροδήμος Αλέξανδρος Ελευθέριος Ελεύθερος επαγγελματίας,
4. Γεωργαλής Νικόλαος Αθανάσιος Συνταξιούχος ΟΑΕΕ,
5. Γρίβας Νικόλαος Κωνσταντίνος Συνταξιούχος Αγρονόμος,
6. Δήμος Κωνσταντίνος Γεώργιος Ιδιωτικός Υπάλληλος,
7. Ζανιάς Αντώνιος Δημήτριος Εργολάβος Δημοσίων και Ιδιωτικών έργων,
8. Κουρτέσας Γεώργιος Λάμπρος Πολιτικός Μηχανικός & Οικονομολόγος – Πρόεδρος Ομοσπονδίας Ραδοβυζινών Άρτας,
9. Κουφούλης Νικόλαος Αθανάσιος Ηλεκτρολόγος,
10. Μανοδήμου – Σαγάνη Μαρία Παναγιώτης Μάνατζερ επιχειρήσεων,
11. Μπαφατάκης Ευστράτιος Απόστολος Συνταξιούχος ΙΚΑ,
12. Οικονόμου Γεώργιος Αλέξανδρος Πρώην Τραπεζικός – Λογιστής – Σύμβουλος Επιχειρήσεων,                          13. Σακκά Αικατερίνη Απόστολος Αρχαιολόγος - Μουσειολόγος/Διαχείριση Πολιτισμικών Πόρων,                         14. Τζουμανίκας Χρήστος Γεώργιος Υπάλληλος Δ.Ο.Υ. Άρτας – Πρόεδρος Συλλόγου Καστανιάς,
15. Χαρτσιλή Αμαλία Γρηγόριος Εκπαιδευτικός – Νηπιαγωγός,
16. Ψυλλιάς Κωνσταντίνος Αριστείδης Ελεύθερος επαγγελματίας


Τοπική Κοινότητα Άνω Καλεντίνης 
 1. Κιφοκέρης Στυλιανός Γεώργιος Αγρότης,
2. Κλάγκος Δημήτριος Νικόλαος Σιδεράς,
3. Πλακούτση Ιωάννα Αθανάσιος Νοσηλεύτρια,
4. Πλακούτσης Χαράλαμπος Γεώργιος Συνταξιούχος Αστυνομικός

Τοπική Κοινότητα Αστροχωρίου 
1. Γιάννη Γεωργία Πέτρος Απόφοιτος Πληροφορικής,
2. Γιάννης Χρήστος Κωνσταντίνος Συντ/χος ΟΓΑ,
3. Δήμος Γεώργιος Ιωάννης Συντ/χος Λιμενικός

 Τοπική Κοινότητα Βελεντζικού 
1. Μπιζέκης Σπυρίδων Χριστόφορος Αστυνομικός,
2. Πέτσας Χρήστος Δημήτριος Ιδιωτικός Υπάλληλος

Τοπική Κοινότητα Δημαριού 
1. Μαλτέζος Αριστοτέλης ΦώτιοςΟικοδόμος,
2. Μάμμος Ηλίας Νικόλαος Οικοδόμος,
3. Προκοπίδου – Μανιώτη Πηνελόπη Κωνσταντίνο Ελεύθερος επαγγελματίας,
4. Τάτσης Βασίλειος Γεώργιος Συνταξιούχος ΙΚΑ

Τοπική Κοινότητα Διασέλλου 
1.Κατσαρός Σωτήριος Θεοφάνης Αστυνομικός,
2. Κατσαρού Βασιλική Χρήστος Νοσηλεύτρια,
3. Τσιγαρίδας Ευάγγελος Κωνσταντίνος Οικοδόμος,
4. Φλώρος Θεοφάνης Ευάγγελος Μελισσοκόμος

Τοπική Κοινότητα Διχομοιρίου 
1. Βασιλείου - Ντούβαλη Ευαγγελή Κωνσταντίνος Νοσηλεύτρια,
2. Νάκος Νικόλαος Θωμάς Ελεύθερος επαγγελματίας,
3. Νάκος Σπυρίδων Παναγιώτης Στέλεχος Μ.Μ.Ε.

Τοπική Κοινότητα Ελάτης 
1. Λάϊος Κυριάκος Σωτήριος Κτηνοτρόφος – Ελεύθερος επαγγελματίας,
2. Τσουμάνης Αριστείδης Γεώργιος Δημοτικός υπάλληλος,

Τοπική Κοινότητα Καστανέας 
1. Γεωργιάδης Ιωάννης Κωνσταντίνος Συνταξιούχος Αστυνομικός,
2. Θεοδωρής Λάμπρος Ευάγγελος Ελεύθερος επαγγελματίας,
3. Μπούκας Χρήστος Ιωάννης Αγρότης,
4. Παπαδάκου Γεωργία Λάμπρος Ιδιωτική Υπάλληλος

Τοπική Κοινότητα Κλειδίου
1. Γώγος Κωνσταντίνος Γεώργιος Γεωργοκτηνοτρόφος,
2. Δήμητσας Νικόλαος Θωμάς Δημόσιος Υπάλληλος,
3. Μανιφάβα – Γράδου Χριστιάνα Ευστάθιος Ελεύθερος επαγγελματίας,
4. Μανιφάβας Χρήστος Λάμπρος Ιδιωτικός υπάλληλος

Τοπική Κοινότητα Μεγαλόχαρης
1. Ρούσσα Ελένη Χριστόφορος Αγρότισσα,
2. Φορτοτήρας Γρηγόριος Αναστάσιος Αγρότης

Τοπική Κοινότητα Μεσοπύργου 
1. Βιλαέτης Γεώργιος Θεοφάνης Κτηνοτρόφος,
2. Γιαννούχος Ευθύμιος Στυλιανός Αγρότης,
3. Καράλης Δημήτριος Χρύσανθος Εργολάβος οικοδομών,
4. Φώτου – Στασινού Αφροδίτη Κωνσταντίνος Οικιακά

Τοπική Κοινότητα Μηλιανών 
1. Ντίκας Λεωνίδας Σεραφείμ Ελεύθερος Επαγγελματίας,
2. Παλαιοδήμου Λαμπρινή Αθανάσιος Ιδιωτικός Υπάλληλος,
3. Παππάς Απόστολος Παντελής Αγρότης,
4. Πατήλας Δημήτριος Ευάγγελος Οικοδόμος

Τοπική Κοινότητα Πέτρας 
1. Λάμπρος Ευάγγελος Γεώργιος Αγρότης,
2. Μαλτέζου Ελένη Θωμάς Οικιακά,
3. Σταμούλης Ευριπίδης Ευάγγελος Αγρότης,
4. Τάτσης Δημήτριος Θεοχάρης Ελεύθερος Επαγγελματίας

 Τοπική Κοινότητα Πηγών 
1. Γρέβια - Καλοχέρη Χρυσούλα Παναγιώτης Ελεύθερος Επαγγελματίας,
2. Δήμος Ηλίας Γεώργιος Οικοδόμος,
3. Καπερώνης Χρύσανθος Γεώργιος Ελεύθερος Επαγγελματίας,
4. Σιώτας Γεώργιος Θεοφάνης Οικοδόμος


Τοπική Κοινότητα Ρετσιανών
1. Χούσος Σπυρίδων Δημήτριος Ηλεκτρολόγος,
2. Χούσου Όλγα Ευάγγελος Νοσηλεύτρια

Τοπική Κοινότητα Σκουληκαριάς 
1. Αυγέρης Ιωάννης Ευάγγελος Αγρότης,
2. Μάνου - Μπάκου Μαρία Θεοφάνης Δημόσια υπάλληλος,
3. Μπελής Θεοφάνης Δημήτριος Ελεύθερος επαγγελματίας,
4. Πλακιά Χριστίνα Ελευθέριος Νοσηλεύτρια

Δημοσίευση: 29 Απριλίου 2014

 


ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΟΜΟΥ ΑΡΤΑΣ 2012

 

Γεννήθηκε στην Άρτα το 1971
Έγγαμος
με δύο παιδιά

Επάγγελμα: Καθηγητής ΤΕΙ
Επικοινωνία
Βασ.Κωνσταντίνου 73, 47100 Άρτα
Τηλ.2681029000, φαξ:2681029000, email: gstylios@yahoo.gr
 
*******************************************************************************************************************
         
Γεροβασίλη Όλγα του Βασιλείου
ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΑΡΤΑΣ
Γεννήθηκε στην Άρτα
Έγγαμος με τρία παιδιά

Επάγγελμα: Ιατρός ακτινοδιαγνώστρια
Επικοινωνία
 
 
 *************************************************************************                                                 
 
Γεννήθηκε στην Άρτα το 1959
Έγγαμος με δύο παιδιά

Επάγγελμα: Ηλεκτρολόγος-Μηχανικός
Επικοινωνία
Σκουφά 34, 47100 Άρτα
Τηλ.2681021320,φαξ: 2681070547, email: goka59@otenet.gr
Γραφείο Αθήνα:Μητροπόλεως 1, 10557 Αθήνα
Τηλ.2103314392 φαξ:2103709430

Δημοσίευση: 5 Ιουλίου 2012


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2012

Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ  17  Ι Ο Υ Ν Ι Ο Υ  2 0 1 2

 ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.  116
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   623             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   272 43,66%  
  ΑΠΟΧΗ   351 56,34%  
  ΑΚΥΡΑ   4 01,47%  
  ΛΕΥΚΑ   0    
  ΕΓΚΥΡΑ   278    
  Νέα Δημοκρατία   128 47,76%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   64 23,88%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   28 10,45%  
  Λαικός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή   12 04,48%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   12 04,48%  
  ΚΚΕ   10 03,73%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   8 02,99%  
  ΛΑ.Ο.Σ   3 01,12%  
  ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ   2 00,75%  
  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ   1 00,37%  

 

ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ. 117
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   385             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   170 44,16%  
  ΑΠΟΧΗ   215 55,84%  
  ΑΚΥΡΑ   1 00,59%  
  ΛΕΥΚΑ   1 00,59%  
  ΕΓΚΥΡΑ   168    
  Νέα Δημοκρατία   86 51,19%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   39 23,21%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   25 14,88%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   8 04,76%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   4 02,38%  
  ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α   2 01,19%  
  Κ.Κ.Ε.   1 00,60%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   1 00,60%  
  ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ   1 00,60%  
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   1 00,60%  

 

 ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ.118

  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   378             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   118 31,22%  
  ΑΠΟΧΗ   260 68,78%  
  ΑΚΥΡΑ   1 00,85%  
  ΛΕΥΚΑ   0 00,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   117    
  Νέα Δημοκρατία   54 46,15%  
  ΣΥΡΙΖΑ   37 31,62%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   18 15,38%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   3 02,56%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   2 01,71%  
  Κ.Κ.Ε.   1 00,85%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   1 00,85%  
  ΑΝΤΑΡΣΥΑ   1 00,85%  

 

******  ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΗΓΩΝ ****** 

  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   1386             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   560 40,40%  
  ΑΠΟΧΗ   826 59,60%  
  ΑΚΥΡΑ   6 01,25%  
  ΛΕΥΚΑ   1 00,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   553    
  Νέα Δημοκρατία   268 48,46%  
  ΣΥΡΙΖΑ   126 22,78%  
  ΠΑΣΟΚ   85 15,37%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   18 03,25%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   17 03,07%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   16 02,89%  
  Κ.Κ.Ε.   12 02,17%  
  ΛΑ.Ο.Σ   3 00,54%  
  ΑΝΤΑΡΣΥΑ   3 00,54%  
  ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ   2 00,36%  
  ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ   1 00,18%  
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   1 00,18%  
  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ   1 00,18%  

Δημοσίευση: 18 Ιουνίου 2012


ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΓΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ 2012

Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ  

    2 0 1 2
 

 ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.  116
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   623             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   311 00,00%  
  ΑΠΟΧΗ   312 00,00%  
  ΑΚΥΡΑ   2 00,00%  
  ΛΕΥΚΑ   2 00,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   307 00,00%  
  Νέα Δημοκρατία   118 00,00%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   59 00,00%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   50 00,00%  
  Λαικός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή   29 00,00%  
  K.K.E   18 00,00%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   10 00,00%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   9 00,00%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   6 00,00%
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΑΧΙΑ   4 00,00%  
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   1    
  ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ   1    
  ΠΕΙΡΑΤΕΣ ΕΛΛΑΔΑΣ   1    
  ΑΝΤΑΡΣΥΑ   1    

 

 

ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ. 117
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   385             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   178 00,00%  
  ΑΠΟΧΗ   207 00,00%  
  ΑΚΥΡΑ   1 00,00%  
  ΛΕΥΚΑ   1 00,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   176 00,00%  
  Νέα Δημοκρατία   71 00,00%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   38 00,00%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   27 00,00%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   10 00,00%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   8 00,00%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ   7 00,00%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΑΧΙΑ   4 00,00%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   3 00,00%  
  ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α   3 00,00%  
  ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ   2 00,00%  
  Κ.Κ.Ε.   1    
  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ   1    
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   1    

 

 ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ.118

  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   378             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   150 00,00%  
  ΑΠΟΧΗ   228 00,00%  
  ΑΚΥΡΑ   3 00,00%  
  ΛΕΥΚΑ   1 00,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   146 00,00%  
  Νέα Δημοκρατία   56 00,00%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   33 00,00%  
  ΣΥΡΙΖΑ   23 00,00%  
  ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ   9 00,00%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   7 00,00%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΑΧΙΑ   7 00,00%  
  Κ.Κ.Ε.   4 00,00%  
  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ   2 00,00%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   2 00,00%  
  ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ   1    
  ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ   1    
  ΑΝΤΑΡΣΥΑ   1    

 

Δημοσίευση: 7 Μαίου 2012


ΕΚΛΟΓΕΣ 6η ΜΑΙΟΥ 2012

ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΔΡΩΝ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΑΝΑ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΤΑΣ : 3 έδρες και σταυροί προτίμησης μέχρι -1-

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ : 5 έδρες και σταυροί προτίμησης μέχρι -2-

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΡΕΒΕΖΗΣ : 2 έδρες και σταυροί προτίμησης μέχρι -1-

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ : 1 έδρες και σταυροί προτίμησης μέχρι -1-

 

ΕΚΛΟΓΙΚΟΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑ

ΑΡΤΑΣ : 41.220 άνδρες + 41.889 γυναίκες =83.109

ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ : 87.703 άνδρες + 87.952 γυναίκες =172.655

ΠΡΕΒΕΖΗΣ : 33.807 άνδρες + 33.557 γυναίκες =67.364

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ : 30.606 άνδρες + 30.236 γυναίκες =60.842

 

 ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΗΓΩΝ

Πηγών: εκλογικό τμήμα 116, πλήθος εκλογέων καταλόγου 623, πραγματικό πλήθος εκλογέων χωρίς ετεροδημότες 567, στο δημοτικό σχολείο Πηγών.

Μηλέων: εκλογικό τμήμα 117, πλήθος εκλογέων καταλόγου 385, πραγματικό πλήθος εκλογέων χωρίς ετεροδημότες 317, στο δημοτικο σχολείο Μηλέων.

Μηλέων: εκλογικό τμήμα 118, πλήθος εκλογέων καταλόγου 378, πραγματικό πλήθος εκλογέων χωρίς ετεροδημότες 331, στο δημοτικο σχολείο Μηλέων.

Δημοσίευση: 30 Απριλίου 2012


ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΕΚΛΟΓΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΗΣ 6η ΜΑΙΟΥ 2012

 

Δημοσίευση: 30 Απριλίου 2012


ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΙΟΥ 2012

ΜΑΘΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΥΝΔΕΣΜΟ:

http://www.ypes.gr/services/eea/eeagr/eea.htm

 

Δημοσίευση: 29 Απριλίου 2012

 


ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 6 ΜΑΙΟΥ 2012

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΤΑΣ

Στην Περιφερειακή ενότητα Άρτας κατεβαίνουν 23 συνδιασμοί κομμάτων με 71 υποψήφιους βουλευτές.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΑΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ:

1. ΠΑΣΟΚ

  1. ΓΕΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  2. ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  3. ΝΤΕΡΕΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  4. ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  5. ΧΑΜΠΙΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

2. Ν.Δ.

  1. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
  2. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  3. ΠΑΠΑΣΙΩΖΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  4. ΣΙΜΟΥ-ΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
  5. ΣΤΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

3. ΚΚΕ

  1. ΑΛΙΦΤΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  3. ΖΟΡΒΑ-ΣΙΩΒΑ ΦΡΕΙΔ.
  4. ΜΠΕΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  5. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ

4. ΣΥΡΙΖΑ

  1. ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ
  2. ΚΙΤΣΑΝΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΑ
  3. ΠΕΣΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
  4. ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  5. ΧΑΣΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

5. ΔΗΜΑΡ

  1. ΚΑΡΙΝΟΥ ΑΥΓΕΡΙΝΗ
  2. ΚΑΤΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
  3. ΜΗΤΣΑΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
  4. ΜΠΑΡΠΑΣ ΝΙΚΟΣ
  5. ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ

6. ΛΑΟΣ

  1. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
  2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
  3. ΜΟΝΕΓΑΣΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  4. ΝΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  5. ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

7. ΑΝΕΞ.ΕΛΛΗΝΕΣ

  1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  2. ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
  3. ΚΑΡΑΜΠΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  4. ΜΑΓΓΙΩΡΓΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
  5. ΠΑΝΟΥΣΗ ΣΟΦΙΑ

8. ΟΙΚ.ΠΑΡΑΣΙΝΟΙ

  1. ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑ ΙΡΙΣ
  2. ΓΟΥΣΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ
  3. ΤΣΙΟΥΜΠΟΣ-ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

9. ΔΗΜ.ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΑΛΕΞΗ ΕΥΘΥΜΙΑ
  2. ΛΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  4. ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
  5. ΦΕΛΕΚΗΣ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΣ

10. ΑΝΤΑΡΣΥΑ

  1. ΒΡΑΣΤΙΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  2. ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  3. ΛΕΚΚΑ ΑΛΚΗΣΤΙΣ
  4. ΣΙΑΠΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  5. ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

11. ΣΥΝΔ.ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

  1. ΚΟΛΙΟΚΩΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  2. ΜΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  3. ΝΑΚΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

12. ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  2. ΓΚΙΡΕΜΕΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  3. ΜΠΑΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

13. ΟΑΚΚΕ Οργ.για την Ανασυγκώτηση τουΚΚΕ

  1. ΜΠΟΥΡΙΤΗ ΕΙΡΗΝΗ

14. ΚΚΕ(μ-λ) Μ-Λ ΚΚΕ

  1. ΚΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  2. ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

15. ΚΟΙΝ ΠΟΛΙΤ ΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΣΥΝ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ)

  1. ΚΑΤΣΟΥΛΑΡΗ ΣΟΦΙΑ

16. ΔΡΑΣΗ - ΦΙΛΕΛ.ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

17. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΓΑΛΑΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  2. ΖΕΛΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
  3. ΚΩΤΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

18. ΕΡΓ.ΕΠΑΝ.ΚΟΜΜΑ ΕΕΚ - ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

  1. ΜΗΤΡΟΒΓΕΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

19. ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΦΩΝΙΑ

  1. ΜΑΝΟΥ-ΓΙΟΛΔΑΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
  2. ΝΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  3. ΡΙΖΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ

20. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

  1. ΒΑΡΕΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  2. ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

21. ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

  1. ΚΟΤΣΑΡΙΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

22. ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ

  1. ΜΠΟΝΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

23. ΟΧΙ (ΚΑΖΑΚΗΣ-ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗΣ)

  1. ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

 

Δημοσίευση: 25 Απριλίου 2012


Πρόεδρος Τοπικής Κοινότητας Πηγών

    

Βασίλειος Νικ.Τζίμας

                   Δήμαρχος Γ. Καραισκάκη

Δημήτριος Γαλλίκας  

Δημοσίευση: 18 Ιανουαρίου 2012


ΝΕΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ για το διευρυμένο καλλικρατικό δήμο Γ.Καραισκάκη με "ιστορική έδρα τις Πηγές Άρτας" αναδείχτηκε ο συνδυασμός "ραδοβυζινή συνεργασία του Δημητρίου Γαλλίκα "μετά και τις τελευταίες επαναληπτικές εκλογές τις 14-11-2010 με ποσοστό 57,03%.

Δημήτριος Γαλλίκας

Αναλυτικά: 

  ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ 35/35  100%   Α΄ΚΥΡΙΑΚΗ 7-11-10   Β΄ΚΥΡΙΑΚΗ 14-11-10 ΕΔΡΕΣ
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   12.355           12.354    
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   7.627 61,73%    6.015  48,69%  
  ΑΠΟΧΗ   4.728 38,27%    6.339  51,31%  
  ΑΚΥΡΑ   268 3,51%    137  2,28%  
  ΛΕΥΚΑ   52 0,68%    86  1,43%  
  ΕΓΚΥΡΑ   7.307 95,80%    5.792  96,29%  
                 
  Γαλλίκας Δημήτριος /ΡΑΔΟΒΥΖΙΝΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ   3.526 48,26%    3.303  57,03% 13
  Γκούζιας Μιχαήλ /ΑΝΕΞ.ΚΙΝΗΣΗ ΡΑΔΟΒΥΖΙΝΩΝ   3.073 42,06%    2.489  42,97% 7
  Τσιούνης Νικόλαος /ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ   708 9,69%       1

 

Δημοσίευση: 15 Νοεμβρίου 2010

 


 

ΤΑ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΩΝ ΜΕ ΤΟΥ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΑΝΑ ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΔΗΜΟΥ Γ.ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ.

Περισσότερα πατήστε εδώ.

 Δημοσίευση: 3 Νοεμβρίου 2010

 


 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΡΧΕΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Περισσότερα πατήστε εδώ.

Δημοσίευση: 31 Οκτωβρίου 2010

 

 


 

 

 

Καθορίστηκαν τα Εκλογικά Τμήματα και Καταστήματα ψηφοφορίας του Χωριού μας……

 
.....για τις διπλές εκλογές ανάδειξης των Περιφερειακών και Δημοτικών αρχών της 7ης Νοεμβρίου 2010 και των τυχόν επαναληπτικών της 14ης Νοεμβρίου 2010 τα εκλογικά τμήματα, την έδρα αυτών, τα καταστήματα ψηφοφορίας και τους εκλογείς του νομού μας που θα ψηφίσουν σε κάθε εκλογικό τμήμα, οι μεν Έλληνες για ανάδειξη Περιφερειακών και Δημοτικών αρχών, οι δε Κοινοτικοί εκλογείς καθώς και οι ομογενείς και οι υπήκοοι τρίτων χωρών για την ανάδειξη μόνο Δημοτικών αρχών.
Τα εκλογικά τμήματα, η έδρα αυτών, τα καταστήματα ψηφοφορίας και η κατάταξη των εκλογέων έχει ως εξής:
α. Συνοικισμός Πηγές τα εκλογικά καταστήματα Νο141 και Νο142 στο Δημοτικό σχολείο.
β. Συνοικισμός Μηλέα Πηγών τα εκλογικά καταστήματα Νο143 και Νο144 στο Δημοτικό σχολείο.
 
 
Δημοσίευση: 23 Οκτωβρίου 2010
 
 
 

 

Κατατέθηκαν τα ψηφοδέλτια των συνδυασμών στον Δήμο Γεωργίου Καραϊσκάκη "με ιστορική έδρα τις Πηγές Άρτας" από τους υποψηφίους Δημάρχους: Δημήτρη Γαλλίκα, Μιχάλη Γκούζια και Νίκο Τσιούνη.

 

1. Το ψηφοδέλτιο του υποψήφιου Δημάρχου Δημήτρη Γαλλίκα

Δημήτριος Γαλλίκας

Το ψηφοδέλτιο που κατέθεσε ο συνδυασμός «Ραδοβυζινή Συνεργασία» έδωσε στη δημοσιότητα ο υποψήφιος Δήμαρχος Δημήτρης Γαλλίκας, που έχει ως εξής:

Εκλογική Περιφέρεια Γ. Καραϊσκάκη

Γαλύφας Αθανάσιος, Γεωργάρας Δημήτριος, Καλαμπόκης Παναγιώτης, Καπάρος Βασίλειος, Καραχρήστος Γεώργιος, Μάμμου Γεωργία, Μάνου Σοφία, Μαργαρίτης Παντελής, Πλακιάς Ιωάννης, Τσιούνης Κων/νος, Τσοχαντάρη Σταμούλη Τριάδα

Εκλογική Περιφέρεια Ηρακλείας

Γαλύφας Αθανάσιος, Γεωργούλας Κων/νος, Κλάγκος Κων/νος, Μαυρομάτη Ευαγγελή, Μπιζέκης Σπυρίδων, Πλακούτσης Παναγιώτης, Τζουβάρας Λάκης, Χούσος Σπυρίδων

Εκλογική Περιφέρεια Τετραφυλίας

Αποστολάκη Ευαγγελή, Αποστόλου Χρήστος, Αρκουμάνης Νικηφόρος, Βασιλείου Βασίλειος, Καλοχέρης Κων/νος, Καρακώστας Ιωάννης, Κοντοχρήστος Θεοφάνης, Λάιος Κυριάκος, Μπουρα - Κολοβού Γεωργία, Παπαγεωργίου Δημήτριος, Παπαχρήστος Σωτήριος, Σακκάς Αθανάσιος, Στούκα Νεκταρία, Τσιρογιάννης Νικόλαος

 

2. Το ψηφοδέλτιο του υποψήφιου Δημάρχου Μιχαήλ Γκούζια

Μιχάλης Γκούζιας

Το ψηφοδέλτιο που κατέθεσε ο συνδυασμός «Ανεξάρτητη Ενωτική Κίνηση Ραδοβυζινών» έδωσε στη δημοσιότητα ο υποψήφιος Δήμαρχος Μιχαήλ Γκούζιας, που έχει ως εξής:

 Εκλογική Περιφέρεια Καραϊσκάκη

Ζάχαρη Βασιλική, Κουτσοχέρας Παναγιώτης, Μαλισιόβας Δημήτριος, Μάλλιος Λάμπρος, Μπελής Βασίλειος, Νάκος Αυγερινός, Παπαγεωργίου Μάρκος, Σοφούρης Νικόλαος, Τρουβάς Βασίλειος, Τσιγαρίδας Ευάγγελος, Φλώρος Θεοφάνης

Εκλογική Περιφέρεια Ηρακλείας

Καραμπίκας Ευάγγελος, Κλάγκος Βασίλειος, Κλάγκος Γεώργιος, Κλάγκου Δημητρούλα, Λακιώτης Νικόλαος, Ντούλα Παρασκευή, Τσαούσης Χρήστος, Χούσου Όλγα

Εκλογική Περιφέρεια Τετραφυλίας

Αντωνάκης Αιμίλιος, Γεροδήμος Κων/νος, Γεωργαλής Νικόλαος, Δήμος Κων/νος, Καρακώστας Κων/νος, Κολοβός Δημοσθένης, Κουρτέσας Γεώργιος, Λαβδαριάς Παναγιώτης, Μπούκας Κων/νος, Παλαιοδήμος Βασίλειος, Στραβοπόδη Τσακανίκα Αντωνία, Ταπραντζή Κοίλια Πολυξένη, Τσιούτσου Χρυσούλα, Ψυλλιά Βασιλική

 

3. Το ψηφοδέλτιο του υποψήφιου Δημάρχου Νικόλαου Τσιούνη

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΙΟΥΝΗΣ

Το ψηφοδέλτιο που κατέθεσε ο συνδυασμός «Λαϊκή Συνεργασία» έδωσε στη δημοσιότητα ο υποψήφιος Δήμαρχος Νικόλαος Τσιούνη, που έχει ως εξής:

 Εκλογική Περιφέρεια Καραϊσκάκη

Βαρδής Ιωάννης, Γαλύφας Γεώργιος, Κατσαρός Χρήστος, Κουρέλης Γεώργιος, Μπολοβίνα Αγγελική, Νάσιου Σοφια, Νικολού Αικατερίνη, Τάτσης Αυγερινός, Τάτσης Γεώργιος, Τάτσης Κων/νος, Χήτας Βασίλειος

Εκλογική Περιφέρεια Ηρακλείας

Βασιλάκη Αικατερίνη, Δίγκα Ευτυχία, Καραγεώργος Σπυρίδων, Καραμπίκας Δημήτριος, Κλάγκος Χρήστος, Κωτσίλα Βασιλική, Φερεντίνος Γεώργιος

Εκλογική Περιφέρεια Τετραφυλίας

Γιαννοπούλου Αικατερίνη, Καπερώνης Κων/νος, Λάλλας Φίλιππας, Νάσιος Μιχαήλ, Πριόβολος Γεώργιος, Ρούσσα Αγγελική, Σταμούλης Χρήστος, Στέργιος Γεώργιος, Τάτσης Γεράσιμος, Τσαλικίδη Βερονίκη, Τσιούνη Μαρία.

 Δημοσίευση: 20 Οκτωβρίου 2010


 

Απέσυρε την υποψηφιότητα του και ο Περικλής Μίγδος

Ο Περικλής Μίγδος σε ανακοίνωσή του αποσύρη την υποψηφιότητα του για δήμαρχος. Συγκεκριμένα αναφέρει <<για προσωπικούς λόγους είναι αδύνατον να είμαι υποψήφιος δήμαρχος,θέλω να ζητήσω ταπεινά συγνώμη απο τους συνεργάτες μου και από τους κατοίκους του διευρυμένου Δήμου Γ.Καραισκάκη>>...

Περικλής Μίγδος

 Δημοσίευση: 12 Οκτωβρίου 2010


 

Ο Μιχάλης Γκούζιας νυν Δήμαρχος Τετραφυλίας

Ανακοίνωσε ότι κατέρχεται ως υποφήφιος για το νέο καλλικρατικό δήμο Γ.Καραισκάκη με "Ιστορική έδρα της Πηγές Άρτας" με πλήρες ψηφοδέλτιο σε όλη την επικράτεια του δήμου. Το όνομα του Συνδυασμού <<ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΡΑΔΟΒΥΖΙΝΩΝ του δήμου Γ. Καραισκάκη>>.

 Μιχάλης Γκούζιας

Δημοσίευση: 8 Οκτωβρίου 2010

 


 

Δεν κατέρχεται ο Ν. Βασιλάκης

Με ανακοίνωση ο Δήμαρχος Γ. Καραϊσκάκη Ν. Βασιλάκης, δηλώνει πως δεν θα είναι υποψήφιος Δήμαρχος για το νέο διευρυμένο Δήμο Γ. Καραϊσκάκη. Στην ανακοίνωση ο κ. Βασιλάκης αναφέρει: «Επειδή δέκα μέρες πριν από την εκπνοή της προθεσμίας για την κατάθεση των συνδυασμών υποψηφίων για τις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου διαπιστώσαμε ότι δεν υπάρχουν οι προϋποθέσεις ποσοτικής και ποιοτικής συγκρότησης αξιόμαχου ψηφοδελτίου του συνδυασμού μας, για λόγους που επιφυλασσόμαστε να ανακοινώσουμε μεταγενέστερα, μετά την κατάθεση των συνδυασμών, αποφασίσαμε να μη μετάσχουμε στις εκλογές και αποσύραμε την υποψηφιότητά μας. (8/10/2010) Ευχαριστούμε όλες και όλους που μας στήριξαν στη δύσκολη προσπάθεια. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τους πολίτες που επί τρεις τετραετίες μας τίμησαν με την ψήφο τους. Υπόσχομαι προσωπικά πως και ως απλός πολίτης θα συμβάλω στο μέτρο του δυνατού στην πρόοδο και την ανάπτυξη των Ραδοβυζινών χωριών μας. Αποδεσμεύω τους συνεργάτες μου αλλά και τους φίλους να επιλέξουν και να πράξουν κατά συνείδηση ως ελεύθεροι πολίτες. Άλλωστε αυτό επιβάλλει η δημοκρατική αρχή. Γιατί οι πολίτες δεν είναι ούτε πραμάτεια ούτε πελατεία ούτε αντικείμενα συναλλαγής μεταξύ των οποιωνδήποτε «αρχηγών». Με εκτίμηση Νικόλαος Βασιλάκης»

 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

Δημοσίευση: 8 Οκτωβρίου 2010

 


 

ΕΚΛΟΓΙΚΑ :Δημοτικές και Περιφερερειακές Εκλογές 2010

1. Οπως έχει καθοριστεί από το Υπουργείο Εσωτερικών, οι εκλογές για τους νέους Δήμους θα γίνουν στις 7 Νοεμβρίου 2010 και σε περίπτωση επαναληπτικής ψηφοφορίας, στις 14 Νοεμβρίου 2010. Ταυτόχρονα, θα γίνουν και οι εκλογές για ανάδειξη αιρετών στις νέες περιφέρειες.


2. Η Προθεσμία υποβολής δήλωσης κατάρτισης συνδυασμού το αργότερο μέχρι και την 12η ώρα βραδινή της 17ης Οκτωβρίου 2010.

3. Ο αριθμός των δημοτικών συμβούλων εκλογικής περιφέρειας του άρθρου 25 του Ν. 3852/ 2010, με βάση τον πληθυσμό της, όπως προκύπτει από την τελευταία απογραφή, ορίζεται ο αναγραφόμενος στον παρακάτω Πίνακα:
 ΔΗΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ (Με ιστορική έδρα της Πηγές Άρτας)

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ            ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΑΡ.ΔΗΜ.ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ
ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ 3.792 9
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ 3.245 7
ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ 1.979 5
ΣΥΝΟΛΟ 9.016 21
Τις εκλογές κερδίζει ο συνδυασμός που συγκεντρώνει το 50%+1 των ψήφων και παίρνει τα 3/5 των εδρών του δημοτικού συμβουλίου, και ο επικεφαλής του εκλέγεται δήμαρχος.  Οι υπόλοιπες έδρες (2/5) κατανέμονται στους άλλους συνδυασμούς.

Μέλη         Συμπολίτευση                Αντιπολίτευση

21                    13                                8

4. Ο αριθμός των περιφερειακών συμβούλων εκλογικής περιφέρειας Ηπείρου με βάση τον πληθυσμό της, όπως προκύπτει από την τελευταία απογραφή, ορίζεται ο αναγραφόμενος στον παρακάτω Πίνακα:

  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ  ΕΝΟΤΗΤΑ            ΠΛΗΘΥΣΜΟΣ ΑΡ.ΠΕΡΙΦ.ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ
ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 170.239 24
ΑΡΤΑΣ 78.134 11
ΠΡΕΒΕΖΑΣ 59.356 9
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ 46.091 7
ΣΥΝΟΛΟ 353.820 51
Οι έδρες του περιφερειακού συμβουλίου που αναλογούν στα τρία πέμπτα (3/5) και στα δύο πέμπτα (2/5) έχουν, αντίστοιχα, ως εξής:

Μέλη           Συμπολίτευση                Αντιπολίτευση

51                    31                                20

 

 Δημοσίευση: 24 Σεπτεμβρίου 2010

 


 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΗΣ 29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2009.

Συγκεκριμένα στο Νομό Άρτας ψήφισαν : 6.544 εκλογείς.

Έγκυρα ψηφοδέλτια : 6.483.

Άκυρα : 53.

Λευκά : 8.

Αντώνης Σαμαράς : 3.464 (53,44%)

Ντόρα Μπακογιάννη : 2.668 (41,15%)

Παναγιώτης Ψωμιάδης : 351 (5,41%)

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΝΑ ΔΗΜΟ

ΔΗΜΟΣ                           Α.ΣΑΜΑΡΑΣ              Ν.ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ     Π.ΨΩΜΙΑΔΗΣ      
ΤΕΤΡΑΦΥΛΙΑΣ 126 99 5
ΑΡΤΑΙΩΝ 1135 924 124
ΑΡΑΧΘΟΥ 434 154 43
ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ 150 123 21
ΑΘΑΜΑΝΙΑΣ 175 148 23
ΑΓΝΑΝΤΩΝ 37 187 5
ΒΛΑΧΕΡΝΩΝ 284 157 24
Γ.ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ 101 160 8
ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ 75 118 12
ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ 207 194 16
ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ 171 75 13
ΠΕΤΑ 210 134 26
ΦΙΛΟΘΕΗΣ 359 195 31
ΣΥΝΟΛΟ 3464 2668 351

 


 

 Καθορίστηκε το Εκλογικό τμήμα στην περιοχή μας για την ανάδειξη του νέου αρχηγού του κόμματος της Νέας Δημοκρατείας για την 29 Νοεμβρίου 2009 στο Δ.Δ Αστροχωρίου στο καφενείο του Λάλα Γεώργιου.
 
 

 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΟΜΟΥ ΑΡΤΑΣ 2009-

 

Γεννήθηκε στις 19/02/1961 στο Νεοχώρι Άρτας.
Έγγαμος με την Ευθυμία Κατσανδρή. Έχει
τρείς κόρες.

Επάγγελμα: Υπάλληλος του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος
Επικοινωνία
Πολιτικά Γραφεία:
Αθήνας:Βουλής4,10562
Τηλ:210-3706405
Φαξ:210-3706005
Άρτας: Βασιλέως Πύρρου 3, 47100
Τηλ:26810-73888
Φαξ: 26810-73382
 
          
ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του 
ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΑΡΤΑΣ
Γεννήθηκε στην Άρτα στις 16/6/1960
Έγγαμος με την Αλεξία Κακλαμάνου.

Επάγγελμα: Οικονομολόγος
Επικοινωνία
Γραφείο Άρτας:Καραισκάκη 17
τηλ.2681071400,Φαξ:2681071417                                                         Γραφείο Αθήνας: Βουλής 4 τηλ.2103618338,2103706409,2103706209  Φαξ:2103706009                                                                                                          Email:dtsiron@otenet.gr & d.tsironis@parliament.gr                                                             
 
ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Σ 
ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΑΡΤΑΣ
Γεννήθηκε στην Κορυφή Τρικάλων στις 6/8/1954
Έγγαμος με δύο κόρες.

Επάγγελμα: Ιατρός γενικής χειρουργικής
Επικοινωνία
Γραφείο Άρτας:Μάνθα 7
 τηλ.2681072740,Φαξ:2681024955 Γραφείο Αθήνας: Μητροπόλεως 1 τηλ.2103709340-2, Φαξ:2103709340   Email : p.stasinos@parliament.gr
                                                                                                  
 
 
Ε Κ Λ Ο Γ Ε Σ  
    2 0 0
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ 4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2009 ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΑΣ
 
ΠΗΓΕΣ Ε.Τ. 169
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   665             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   361 54,29%  
  ΑΠΟΧΗ   304 45,71%  
  ΑΚΥΡΑ   9 2,49%  
  ΛΕΥΚΑ   1 0,28%  
  ΕΓΚΥΡΑ   351 %  
  Νέα Δημοκρατία   160 45,58%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   157 44,73%  
  K.K.E   13 3,70%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   9 2,56%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   9 2,56%  
  Λαικός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή   1 0,28%  
  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ   1 0,28%  
  ΜΛ-ΚΚΕ   1 0,28%  
 
ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ.170
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   403             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   227 56,33%  
  ΑΠΟΧΗ   176 43,67%  
  ΑΚΥΡΑ   4 1,76%  
  ΛΕΥΚΑ   1 0,44%  
  ΕΓΚΥΡΑ   222 %  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   102 45,95%  
  Νέα Δημοκρατία   101 45,50%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   6 2,70%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   5 2,25%  
  Κ.Κ.Ε.   2 0,90%  
  ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α   2 0,90%  
  Κ.Ο.Τ.Ε.Σ   2 0,90%  
  ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ   1 0,45%  
  ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ   1 0,45%  

 ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ.171

  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   404             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   205 50,74%  
  ΑΠΟΧΗ   199 49,26%  
  ΑΚΥΡΑ   1  0,49%  
  ΛΕΥΚΑ   0 0,00%  
  ΕΓΚΥΡΑ   204 %  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   95 46,57%  
  Νέα Δημοκρατία   95 46,57%  
  Κ.Κ.Ε.   5 2,45%  
  ΣΥ.ΡΙΖ.Α.   4 1.96%  
  ΛΑ.Ο.Σ.   4 1,96%  
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   1 0,49%  

 

 
 Υποψήφιοι Βουλευτές Νομού Άρτας ανά Συνδιασμό για τις Εκλογές τις 4 Οκτωβρίου 2009.
 Ν.Δ.
1.ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ =2277
2.ΜΑΝΟΥ ΛΟΥΚΑ=1069
3.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ=6339
4.ΠΑΠΑΣΙΩΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ=6565
5.ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ=5748
 
ΠΑ.ΣΟ.Κ.
1.ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ=2947
2.ΚΑΤΣΑΝΤΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ=1451
3.ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ=4486
4.ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ=8596
5.ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ=8886
 
Κ.Κ.Ε.
1.ΒΑΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ=603
2.ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ=392
3.ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ=509
4.ΠΑΝΟΔΗΜΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ=478
5.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ=534
 
ΣΥ.ΡΙΖ.Α.
1.ΚΙΤΣΑΝΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΑ=576
2.ΝΑΤΣΙΚΑ ΑΓΛΑΙΑ=206
3.ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ=444
4.ΠΕΣΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ=230
5.ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ=604
 
ΛΑ.Ο.Σ.
1.ΓΕΡΑΓΑ ΓΕΩΡΓΙΑ=153
2.ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ=332
3.ΜΑΝΙΑΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ=73
4.ΝΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ=133
5.ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΜΑΡΙΑΝΝΑ=327
 
ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
 
ΦΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
 
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2.ΖΟΜΠΟΛΑ ΑΝΔΡΙΑΝΗ
3.ΡΟΥΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
 
ΠΑ.Ε.Κ.Ε.
 
ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 
1.ΚΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
 
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ
1.ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
 
Π.Α.Α.
 
ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ
1.ΨΥΛΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
 
ΜΛ-ΚΚΕ
1.ΣΑΚΚΑ - ΣΟΦΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
 
 ΚΚΕ-ΜΛ
1.ΖΑΝΙΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
2.ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
 
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
1.ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2.ΜΠΑΛΑΤΣΑ ΙΩΑΝΝΑ
3.ΣΙΑΠΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
4.ΧΗΤΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
5.ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΚΛΕΑΡΧΟΣ
 
ΟΑΚΚΕ
1.ΜΗΤΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
 
ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
1.ΜΑΡΑΒΑΣ ΑΡΗΣ
 
ΠΑΛΑΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
 
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
1.ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
 
Κ.Ο.Τ.Ε.Σ.
 
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
1.ΒΑΙΜΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ=199
2.ΒΕΤΣΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ=100
 
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ
1.ΜΙΧΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
 
ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
1.ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
 
 
 

 
Καθορίστηκαν τα Εκλογικά Τμήματα του Χωριού μας καθώς και του Δήμου Τετραφυλίας για τις Εκλογές της 4-10- 2009.
 

 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΩΝ 2009 ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΑΣ
 
ΠΗΓΕΣ Ε.Τ.169
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   584             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   281 48,12%  
  ΑΠΟΧΗ   303 51,88%  
  ΑΚΥΡΑ   4 1,42%  
  ΛΕΥΚΑ   0    
  ΕΓΚΥΡΑ   277 98,58%  
  Νέα Δημοκρατία   131 47,29%  
  ΠΑ.ΣΟ.Κ   87 31,41%  
  ΛΑ.Ο.Σ   18 6,50%  
  Κ.Κ.Ε.   14 5,05%  
  ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ   8 2,89%  
  Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών   7 2,53%  
  ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ   6 2,17%  
  Λαικός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή   2 0,72%  
  Δημ.Βεργής ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ   1 0,36%  
  Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα(ΕΕΚ Τροτσκιστές)   1

0,36%

 
  Φιλελεύθερη Συμμαχία   1 0,36%  
  Οικολόγοι Ελλάδας   1 0,36%  
 
ΠΗΓΕΣ(ΜΗΛΕΑ) Ε.Τ.170
 
  ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΙ   323             
  ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ   180 55,73%  
  ΑΠΟΧΗ   143 44,27%  
 

 

 

Πέμπτη, 20 Ιουλίου 2017


---
Επισκέψεις: Σχετικά | Copyright Apostolis 2007-2017 | powered by Konnos